Yenidoğandan İtibaren Kullanılacak Eşyalar

Hele bir de ilk bebekse, hangi eşyaların elzem olduğunu hangilerinin gereksiz olduğunu tahmin edebilmekte zorlanır anneler. Bebek ihtiyaç listesi bebekten bebeğe değişse de aslında, genel olarak yararlı olabilecek belli başlı eşyalar vardır ki ben en çok kullandığımız ve faydasını gördüğüm bu ürünleri annelerimizle paylaşmak istiyorum. 

En Sık Kullandığım Bebek Eşyalarımız

Yan Yastık: Bebeğimin ilk gününden bu yana (şu an Hira 6 aylık) hala ve sürekli kullandığım bir yastık bu. Hira’nın reflü gibi bir problemi yok fakat bu yüz üstü pozisyonunda uyumak onu rahatlattığı için sadece evde değil, misafirliğe gittiğim zamanlarda da bu yastığı yanıma alıyorum. Yastık takoz şeklinde olduğu için bebeğin baş kısmı daha yüksekte duruyor. İçi sünger ve gene baş kısmında para büyüklüğünde delikler olduğu için bebeğin rahat hava almasını da sağlıyor. Yanlarındaki yan yatış destekleri sayesinde de bebeğin düşme gibi tehlikeleri ortadan kalkıyor. Bebekte reflü görünsün ya da görünmesin, her halukarda kullanmanızı tavsiye ederim. Fakat gene de yüz üstü yatıracağınız zaman bebeğinizin gözetiminizde olmasına dikkat edin. Bu yastıklarda ben Sevi Bebe markasını tercih ettim. Gene bu markanın kullanıp da çok memnun kaldığım başka ürünleri de var. 

Seyahat Çantası: Bu çantamızı daha önce bebek bakım çantası olarak özel bir yazıda da paylaşmıştım. Sırt çantası kadar içi geniş değil fakat yanında mama malzemelerini özel olarak muhafaza edeceğiniz bir göz, yedek kıyafet ve diğer eşyalarını alabileceğiniz iki göz, cüzdan ve telefon gibi eşyalarınızı koyabileceğiniz ayrı iki gözü daha var. Hem çanta, hem de yatak olarak, portatif kullanılan bir ürün. Kafe, misafirlik, kahvaltı alanı, hastane, AVM gibi aklınıza gelebilecek her yerde yine yanımda taşıdığım çok güzel bir çanta. Bayağı da sağlam. Kimi zaman yan yastığımla birlikte bu çantayı alıp, bebeğimi ikisi bir aradayken içine yatırıyorum. Özellikle de dışarı çıktığımızda bebeğimi rahatlıkla koyabileceğim bir yer bulamıyorsam, bu yatakla birlikte masanın üzerine yatırabiliyorum 🙂  Bebeğimi bırakacağım yer kirli mi pis mi diye düşünmeden yanımda taşıdığım gibi, alt temizliğini de rahatlıkla yapıyorum. Emeklemeye başlayana kadar da işimi görecektir. Sonrasında da evde kullanacağım. Gerçekten müthiş bir ürün.

Astronot: İkinci bebeğimi büyütürken, aslında ilk bebeğimde ne kadar gereksiz zorlandığımı düşündüm. Buraya kadar bahsettiğim hiçbir ürünü maalesef Güneş için kullanmamıştım çünkü bilgim de yoktu. O ürünlerden biri de astronot kıyafetler… Dışarı çıkarken bebeğini giydir ve çık. Ekstra yanına battaniye gibi kalın şeyler almana gerek yok, “bebeğim üşüdü mü acaba” derdi yok. Yanıma eğer örtü alacaksam da, emzirirken rahat etmek için ince bir örtü almayı tercih ediyorum. Astronot kıyafetlerde, son zamanlarda gönlümü çalan Koton Kids markasından yana yaptım tercihimi. Tarz, kaliteli ve çok şık oluyor. 

Bebek Taşıma Şalı: Gene ikinci bebeğimle keşfettiğim bir ürün; bebek taşıma şalı. Hem uygun hem de sağlıklı ürünlerden yapıldığına ikna olduğum için, yine Sevi Bebe’nin taşıma şalını tercih ettim. Başta nasıl bağlanacağını anlayamadım ama ikinci seferde başardım 🙂 

Mama Kaşığı: Ürünü ilk aldığımda işe yarayıp yaramadığından emin olamamıştım çünkü bir arkadaşım işe yaramadığını söylemişti fakat pütürsüz ya da az pütürlü yiyecekleri bebeğime bu kaşıkta rahatlıkla verebiliyorum. Bilhassa da dışarı çıktığım zamanlarda, kafe ya da park gibi dış mekan yerlerde çok işime yarıyor. 

Burt’s Bees Bebek Şampuanı: Kokusu, içeriği, temizliği ile bayılıyorum bu şampuana. Güneş için de Hira için de tek kullandığım marka. Müthiş bir ürün. Diğer ürünlerini de tavsiye ederim. 

Küçük Boy Bez Çantalar: Bu çantaların linkini aradım ama bulamadım… Madame Coco’dan satın aldığım bu çantaların asıl yapılış amaçları makyaj malzemelerini muhafaza etmek 🙂 Bezden yapılma, ağzı düğmeli (bulabilirseniz fermuarlı da olur) çantalar. Ben de bu çantalardan 4-5 tane almıştım ki, bebeğimin eşyalarını dışarı çıktığım zamanlarda kategorize ederek ayırabileyim diye. Böylelikle hem bu çantaları içine koyacağım sırt çantam dağılmayacak, hem de hangi eşyam nerede bilebileceğim. Bu küçük çantalara kıyafetlerden tutun da, bebek bezini bile düzenleyerek koyabiliyorum. Böyle çantalar bulursanız alın derim. 

Oyun Halısı: Bu halı anne için de bebek için de müthiş bir icad. Çok fazla detaya girmeyeceğim çünkü oyun halısı için özel bir yazı yazmak istiyorum. Biraz detaylı anlatmalıyım çünkü. Kendinizi ve bebeğinizi düşünüyorsanız alın derim kısaca. Gene benim tercih ettiğim marka, kullandığım her ürününden de memnun kaldığım TinyLove markası. 

Beşik Oyuncağı: TinyLove dışında başka hiçbir yerde rastlamadığım, gene hem benim hem de bebeğim için faydalı bir ürün. Neden benim için de faydalı kısmını da gene ayrı bir yazımda paylaşacağım çünkü anlatmam gereken, çok güzel bir ürün bu. Linkinden ulaşabilirsiniz. 

Bebek Dönencesi: Dönenceler hakkında yine bir yazı paylaşmıştım. Bebeğin gelişimi açısından da yararlı bir ürün. Detayları için dönencenin başlığına tıklayabilirsiniz.

Bebek Alt Değiştirme Bezi: Bilhassa da ilk aylar olmak üzere, uzun bir süre size rahatlık sağlayacak bir ürün. Mutlaka bulundurun derim. 

Kısaca, en çok kullanacağınızı düşündüğüm ürünleri sıraladım. Ben bu ürünlerin hiçbirinden de vazgeçemiyorum çünkü hem bana hem de bebeğime faydalı ürünler. Sizin için de yararlı olacağını düşünüyorum.

Çok Sevgiler 
instagram.com/sulealkis
info@birannetavsiyesi.com
https://www.facebook.com/BirAnneTavsiyesiCom/

Yoruma kapalı.

MENÜ