Kehribar Kolyenin Bebek İçin Faydaları

Açık söylemek gerekirse bebeklerde kehribar kolyenin faydalı olacağını hiç düşünmüyordum. Bana daha çok trend bir akım gibi geliyordu. Bu yüzden de büyük kızım Güneş’te kullanmamış, bu kehribar kolye faydalarını da hiç araştırmamıştım. 

Fakat daha sonra, çocuklarıyla oldukça ilgili iki anne arkadaşımın bebeklerine kehribar kolye kullandıklarını gördüm. Gerçekten işe yarayıp yaramadıklarını sorduğumda da faydalarını gördüklerini söylemişlerdi. Ne kadar duyarlı ve ilgili bir anne olduklarını bildiğim için, dikkatimi çekti ve araştırmaya başladım. Aslında kehribar kolye kullanmak çok faydalı olduğu gibi, Güneş’e kullanmadığım için de sonradan üzülmüştüm açıkçası… 

Kehribar, benim de sandığım gibi aslında doğal bir taş değil, fosilleşmiş reçineymiş meğer. Taa çağlar öncesinde çam ağaçlarından sızmış reçinelerin taşlaşmış haliymiş. Bu da demek oluyor ki kehribar aslında doğal, organik bir madde. Bebeğin vücudunun ısısı bir tür reçine olan amberin içindeki şifalı yağları açığa çıkarır ve bu yağlar kan dolaşımına karışarak fayda sağlarmış. İçeriğindeki süksinat asit nedeniyle de hem doğal bir ağrı kesici, hem de doğal bir antibiyotik etkisi yaratırmış. 

Kehribar Kolyenin Bebekler İçin Faydaları

 • Diş çıkarma döneminde görülen ağrı ve ağız suyu akmasını azaltır,
 • Doğal bir ağrı kesici özelliği vardır,
 • Kulak, boğaz, mide yanmalarına iyi gelir,
 • Enfeksiyon azaltıcı etkisiyle bilinir.

Kehribar Kolyenin Yetişkinler İçin Faydaları

 • Gerdanlık olarak kullanıldığında boğaz ve tiroid bezi enfeksiyonlarını yok eder, 
 • Guatr oluşmasını engeller, oluşmuşsa küçülmesine yardımcı olur, 
 • Migren, baş ağrı, bel ağrısı gibi ağrılar için ağrı kesici etki yaratır,
 • Astım, bronşit gibi solunum yolları hastalıklarını önler,
 • Alerjileri önler ve iyileştirir. Özellikle de romatizmal ağrılarda etkilidir.
 • Panik atak ve anksiyetede sakinleştirici ve rahatlatıcı etkisi vardır. 
 • Sindirim siteminin, özellikle de bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar.
 • Çakraları olumsuz enerjiden temizler.

Kehribar Kullanımı ve Faydaları

Paketi açıldıktan sonra ılık suda yıkayıp havlu ile kuruladıktan sonra kullanabilirsiniz. Enerjisini arındırmak için de 2-3 ayda bir gece, toprak bir kapta kehribarı bekletip, sabah akan ılık sudan geçirip, havlu ile kurutarak kullanmaya devam edebilirsiniz. Kolyenin ipinde çamurlanma olmaması için kuru toprakta bekletildiğine emin olmalısınız. Çocuklara her zaman gözetim altında takmalı ve oynamak için ellerine vermemelisiniz. Uyurken mutlaka çıkarmalısınız. 

Kaliteli ve Gerçek Kehribar Kolye’ye Nasıl Ulaşırım?

“Kehribarın şifası tartışılmaz derecede faydalı evet ama doğru satıcıya nasıl ulaşacağım, sonuçta çocuğum için şifalı bir reçine arıyorum, her şeyin taklidi var, bu ürünün de taklidi vardır, kaliteli olup olmadığını da bilmeliyim” diye araştırırken de, sonunda doğru kişiye ulaştım. Araştırdığımda gördüm ki Sofi Maya Kehribarları, Türkiye’nin sertifikalı Baltik kehribarı satışı yapan güvenilir firmalarındanmış.

Hira için kehribar kolyesi sipariş ettiğimde, içinde gerçekten de kolyenin sertifikası vardı. Ayrıca kolyelerini ipek iplikten yapıyorlarmış. Kopma ve dağılma riskine karşı, her boncuk arasına düğümler atılmış. Güvenlik için de vidalı klips kullanmışlar. Ayrıca, Uluslararası Kehribar Derneği Üyesiymiş. Ürünler Litvanya’dan ulaşıyormuş. 

Ürünü kullandıkça içime sindiği ve memnun kaldığım gibi, şimdi Güneş’e, kendime ve eşime de kehribar takılardan alacağım. Web sitesini incelediğimde yetişkinler için de ürünleri olduğunu gördüm. Hatta keşke diyorum, Güneş’e de bebekliğinde takmaya başlasaymışım, ön yargılı yaklaşmasaymışım… 

Güvenilir ve emin olacağınız kehribar kolye isterseniz, siz de www.sofimaya.com web adresinden sipariş verebilirsiniz. Hatta @sofimaya4 instagram hesabını da takip edip, ürünleri inceleyebilirsiniz. 

Sağlık ve seygiyle kalın,
Keyifli günler diliyorum.
instagram.com/sulealkis
info@birannetavsiyesi.com
https://www.facebook.com/BirAnneTavsiyesiCom/

2 Yorum

 1. Nuray erduran

  Sagol canim yazin gercekten aciklayici ve bilgilendirici olmus

MENÜ