Kaş Bakımı ve Microblanding

Kaş şekli, yüzün yapısını ve görüntüsünü ciddi derecede değiştiren bir ayrıntıdır. Bu yüzden de her kadın için kaş önemli bir detaydır. Yıllardır kaş aldırmaktan, kaşımın şeklinin sürekli bozulmasından, şekli bozulup da incelen kaşın uzamasını beklerken oluşan tuhaf ve rahatsız edici uzun haftalardan artık iyice sıkılmıştım. Kaş bakımı benim için bu kadar zor iken, şimdi ikinci bebeğim de olacaktı ve ben kaşlarımla zaten doğru düzgün ilgilenemiyorken, artık benim için kaş bakımı daha da zor olacaktı…

Farkında olduğum bir şey vardı oysaki; kaşların düzgün görünüyorsa bu, kadını oldukça da bakımlı gösteriyordu. O yüzden bu noktada microblanding yaptırmaya lüks bir seçim mi yoksa ihtiyaç gözüyle mi bakmalıydım; bu ikisi arasında gitgellerdeydim. Kaşın görüntüsü bu denli önemliyken, kaş aldırmak süreklilik isterken, kaşlarımın şekli hemen her seferinde yanlış alımdan dolayı değişirken, üstüne üstlük bir de kaşlarım küsmüş iken; iki çocukla ben kaşlarıma nasıl bu kadar zaman ayıracaktım? Bu durum artık lüks olmaktan çıkmış ve bir ihtiyaç halini almıştı. O kadar da kendimden vazgeçemezdim, kendime bakmalıydım, önemsemeliydim, değer vermeliydim.

Microblanding işlemini artık ciddi ciddi düşünür olmuştum. Sıradaki sorum da şu idi: Kime yaptıracağım, doğru ve güvenilir kişiyi nasıl bulacağım? Kaş bu; şakaya gelmez! Yüzüme uygun kaş şeklini en doğal hali ile verebilecekler mi? Ayrıca doğal bitki köklerinden mi yapılmış boya kullanacaklar yoksa rengini daha sonra mavi, yeşil ya da kahverengiye döndürecek, görüntüsüyle ve şekli ile beni rezil edecek malzeme ve kişiler tarafından mı işlem gerçekleştirilecek?

Ara, araştır, sor, soruştur derken Tuğçe Hanım’la yollarımız kesişti. Kendisiyle konuşana dek her an microblanding yaptırmaktan yine de vazgeçebilirdim çünkü gerek şekil verme, gerek kullanılacak malzeme, gerekse de microblanding kalıcılığı nasıl olacaktı? Hatasız bir işlem olmalıydı, kesinlikle sorularıma net ve güvenilir cevaplar almalıydım ve vadedilen gibi olmalıydı tüm süreç ve sonrası. En ufak bir yanlışlık, pişman olmama sebep olabilirdi ve microblanding işleminin geri dönüşü de çok çok zordu.

İlk seansa artık hazırdım. Kaşlarıma yüzüm için en uygun olan şekli verildi önce. Ardından kaşın üzerine sürülen bir krem ile yarım saat bekleyip, kaş bölgesinin iyice uyuşması sağlanıldı. İşlem ortalama 25 – 30 dk kadar sürdü ve neredeyse hiç acı hissetmedim. Bundan sonraki 3 gün boyunca kaşlarıma su değmemesi gerekiyordu ( ben garantici olduğum için 4 gün yıkamadan durdum tabi 🙂  ). İkinci ve üçüncü rotüş işleminden sonra artık kaşlarım yeni şekline ve doğal görünümüne kavuşmuş oldu.

Kaşlarımı kim gördüyse “ne kadar doğal” olduğunu söyledi. Hatta kimileri microblanding işlemi yapıldığını anlamadılar bile.

Bu işlemi yaptıralı tam 19 ay geçti. Bu kadar uzun bir süre geçmesine rağmen, kaşlarıma tekrar microblanding işlemi yaptırmama hala gerek yoktu çünkü hala çok doğal ve güzel görünüyorlardı. Öyle sanıyorum ki en az 6 ay daha kaşlarım işlem görmeden, yeniden microblanding yaptırmama gerek kalmadan, aynı şekilde bakımlı kalabilirlerdi.

Bu kadar uzun zaman geçince aradan, tabii benim imajım da çoktan değişmiş oldu 🙂 Ben artık kumral değil, platin sarı saçlı bir kadındım. O yüzden kaşlarım fazla koyu duruyordu. Kaşlarımın rengini açtırmak için ikinci defa Tuğçe Hanım’da microblanding yaptırdım. Sonuç tabii ki beklediğim gibi. Kullanılan malzeme, uygulamayı gerçekleştiren kişinin profesyonelliği ve işlemin kalıcılığı ile 1 buçuk, 2 sene kadar daha kaşlarımla barışık yaşayabilirim 🙂 Tuğçe Hanım ve Tuğçem Güzellik Merkezi’ne; Zeytinlik Mahallesi, Sporcu Sk. No:7, 34140 Bakırköy/İstanbul  adresinden ve (0212) 583 00 44 No’lu telefondan ulaşabilirsiniz. @tugcemucurogluofficial Instagram hesabını da takip edebilirsiniz.

Microblanding Nedir? Kalıcılığı Nasıldır? Nasıl Uygulanır?

  • Microblanding; Japon kıl tekniği ile kaş çizme metodudur.
  • Tek kullanımlık iğneler ile işlem uygulanır.
  • Doğal bitki köklerinden üretilen toprak boyaları ile yapılır.
  • Sonuç doğal görünümlü olmalıdır çünkü microblanding işleminin amacı budur.
  • Doğru yerde yaptırılırsa, kimyasal madde içermez ve kaşlar turuncu, kahverengi, mavi ya da yeşil gibi farklı renklere dönüşmez.
  • İşlem neredeyse acısızdır.
  • Kaşlara toplamda 3 kere işlem yapılır.
  • Kalıcılığı cilt yapısına göre farklılık gösterirmiş. Kendi deneyimim 1 buçuk yıldan daha uzun.

Sevgili Tuğçe Hanım’a ve Tuğçem Güzellik Merkezi’ne bir kez daha teşekkür ederim. Büyük bir yük, büyük bir sorun ve çok önemli bir detaydan beni kurtardığı için, profesyonelliği için, kalitesi için, ulaşılabilir fiyatlarda oldukları için, kimyasal olmayan toprak boyaları kullandıkları için.

Sevgiler kadınlar.
Kaşlarınıza iyi bakın <3

Yoruma kapalı.

MENÜ