İkizler Birbirlerinin Acılarını Hisseder mi?

Anne karnında bile hiç yalnızlığı tatmamış biriyim ben ikizim sayesinde. Haha, ne güzel dimi 🙂 Güzel olması için tek bir koşulun var ama; sana tıpatıp benzeyen, senin aynadaki görüntün gibi olan bu copy paste insanla anlaşabiliyor musun? Normal kardeşlere göre bile daha önemli bu anlaşabilmek ikizler için. Sonuç itibariyle hayatı birlikte öğrenirsiniz, birlikte keşfedersiniz, hem arkadaş hem de kardeştir bu kopyan senin. Tabii tek yumurta ikiziyseniz kopyasınızdır. Ben tek yumurtayım. Anne kesesinden beri birlikte olduğum bir kardeşim var.

Ve ikizler hakkında çok merak edilen bir soru var; ikizler birbirlerinin acısını hisseder mi? Evet.

IkizBebek

Bebekken daha çok olan bu duygu, zamanla azalsa da 30 yaşımızdayız ve hala hissedebiliyoruz. Aslında benden ziyade, ikizim daha çok hissediyor. Sanırım o beni daha çok seviyor :)) Çocukluğumuzdan beri türlü türlü komik olaylar yaşamışlığımız vardır. Mesela 8-9 yaşlarımda ben hasta olup da eczanede iğne vurdururken ikizim de evin içinde “popom acıyooo” diye tepinerek ağlıyormuş. İkizim 6 aylıkken zatürreden hastanede yattığında ağladığı vakit, ben de evde durduk yere ağlayarak alarm veriyormuşum ve o hastanede sustuğu zaman ben de evde susuyormuşum aynı anda, aynı anda kum döktük, üniversite dönemlerinde benim başım ağrıdığında ikizimden bir telefon ” başın ağrıyor değil mi, sebepsiz başım ağrıyor çünkü” gibi durumlar da yaşadık. Ben hamileliğimde acıya aş erirken ki bu, 2016 Şubat ayıydı; ikizim de gece kalkıp acı biber yiyor ve benim aş ermemden habersiz olduğu için ben neden gece kalkıp acı yemek istiyorum diye anlam veremeden düşünüyormuş. Ben doğum yaparken o da doğum sancısı çekti. Ve şimdi ben ikinciye hamileyim; o hamile olmadığı halde vücudunda hamilelik belirtileri var; hem de tıpkı bir hamile tepkisi veriyormuş bedeni 🙂 İlk hamileliğimde ikizim de hamileydi tesadüf ama ben ondan 20 gün önce idim. O ise benim hamile olduğumu henüz bilmediği ilk günlerde, “yaaa hamile olabilir miyim acaba” diye sorup, kendindeki değişiklikleri anlatıyormuş mesela 🙂 Yani kendi hamileliğiyle alakasız olarak, benim hamileliğimi kendi bedeninde hissediyormuş. Aslında oturup düşünsem ya da ikizime sorsam bunun gibi bir sürü olayları burada bahsedebilirim ama şimdilik alıma gelenler bunlar 🙂

İkizler için bir başka merak edilen soru da, eşiniz/sevgiliniz sizi karıştırıyor mu? Sadece 1 kere karıştırma durumu oldu :)))) Ama onun dışında hayır 🙂 En belirgin ayırt edilen özelliğimiz ses tonumuz bizim. 🙂

Ikizler IkizBebekler TekYumurtaIkizleri

Biz tek yumurta ikiziyiz. Teyzemin çocukları da çift yumurta ikizleri. Onlar hissetmiyor, biz hissediyoruz. O yüzden anladığım ve tahmin ettiğim kadarıyla, tek yumurta ikizleri hissediyor ama çift yumurta ikizleri hissetmiyor olabilir.

Tek yumurta ikizlerinin neredeyse parmak izleri bile aynıdır, tüm dokuları birebire yakın, hatta yanlış hatırlamıyorsam aynıdır çünkü aynı bölünmeden meydana gelmişlerdir. İkizime yedek parçam gözüyle baktığım da doğrudur :)))

info@birannetavsiyesi.com

3 Yorum

  1. Mürşide

    Biz çift yumurta ikiziyiz ve liseye gidiyoruz mesela o bir dersten düşük alıp üzüldüğünde ben ne kadar mutlu olursam oluyum istemsizce bende üzülüyorum yani KISACASI ÇİFT YUMURTA İKİZLERİDE hissediyor ?

    • Bu tatlı ikizlere ömürleri boyunca başarı ve yüksek not diliyorum ☺ Güzel yorumun için de ayrıca çok teşekkür ??☺

MENÜ