Hamilelikte Nefesin Önemi ve Doğuma Hazırlanma Süreci

İçgüdüsel olarak her kadın, bebeği rahmine düştüğü andan itibaren kendini anneliğe hazırlamaya başlar. Zihinsel, bedensel ve duygusal olarak bu, elbetteki böyledir. Fakat her anne adayının belli bir bilgi birikimine ve gerek bedensel gerekse de psikolojik olarak belli bir bilince ulaşması için, doğuma kadar farkındalığını arttırması lazımdır bana göre. Öğrenen, bilinçlenen, ne yapacağını bilen anne; kendinin ve bebeğinin sağlığının daha da farkında olur.

İkinci doğumuma az kaldı şu günlerde. Bugün yarın doğumum gerçekleşir diye tahmin ediyorum 🙂 Okuduklarımın ve araştırdıklarımın yanı sıra bu kez aldığım doğuma hazırlık ve nefes eğitimleri ile kendimi daha güçlü hisseder oldum. Kucağıma verilecek bu paha biçilmez emaneti, aldığım bu kurs sayesinde şimdi daha güvenle taşıyacağım. Doğumumu da daha bilinçli, bebeğime ve bedenime güvenerek gerçekleştireceğim.

hamile-psikologuDoğuma hazırlık ve nefes eğitiminde de tercihimi Özne Terapi‘den yana yaptım. Hamile Psikologu Sevgili Vesile Hanım’la çalışmak ve bilinçli hamilelerle bir arada bulunmak harika bir deneyimdi benim için. Toplamda 4 gün / 2 hafta süren çalışmamızda bebeğimle bağım inanılmaz güçlendi. Ve bu deneyimimden yola çıkarak diyorum ki; lütfen sevgili anne adayları, doğuma hazırlık ve nefes eğitimlerine katılın. Bu harika gebelik deneyimini hem daha bilinçli, hem de kendinizi ve bebeğinizi tanıyarak geçirin. Doğumunuza sahip çıkarak, bebeğinize ve kendinize güvenerek, korkularınızdan arınarak doğumunuzu gerçekleştirin. Doğum şekliniz ister sezaryen olsun, ister normal; bu eğitim tüm doğum şekilleri için geçerli. Detaylı bilgi için Vesile Hanım’la irtibata geçebilirsiniz.

Psikolog ve Aile Danışmanı Vesile Çetin Kazak
0506 305 98 42
0212 272 00 90

doguma-hazirlik-nefesTopluma da kendimize de faydalı olabilmemiz,
Sağlıklı ve kendini bilen nesiller yetiştirebilmemiz dileğimle,
Tüm gebelere yüksek sevgilerimle

birannetavsiyesi@gmail.com

Yoruma kapalı.

MENÜ