Çocuklarda İngilizce Eğitimi

Bu aralar gündemimde İngilizce eğitim için araştırmalar var çünkü İngilizce konuşabilmenin ne kadar önemli olduğunu hepimiz artık bilsek de, Londra’ya gittiğimde “İngilizceyi doğru şekilde konuşmakla ilgili” ciddi bir idrak yaşadım. Çünkü orada iken gördüm ki ne ben onların konuşmalarını net anlayabiliyorum ne de onlar benim İngilizcemi anlayabiliyor. O yüzden öyle bir yöntem ya da eğitim metodu bulmalıydım ki, çocuklar İngilizceyi doğru telaffuz ile öğrenmelilerdi. Bunun için de ana dili İngilizce olan eğitimcilerle çalışma imkanı oluşturmalı ya da yurt dışında yaşamalıydık. İkinci seçenek şu an için uygun olmadığından, o halde ana dili İngilizce olan eğitimcileri bulmak konusunda bir yol, bir eğitim ya da bir seçenek var mı; onu araştırmalıydım. Ki araştırmaya girince de insanın ulaşamayacağı hiçbir şey yokmuş; bunu da net olarak bir kez daha anlamış oldum.

Burada şimdi konuya bir ara verip, kısaca bir görüşümü de aktarmak istiyorum: İngilizce, matematik, enstrüman ya da eğitimi verilecek herhangi bir konu ki buna okul da dahil; çocuğa eğitimi verilecek olan ders, “zorunluluk” veya “kural” alt mesajı ile aktarılırsa, bu durum çocukta vazgeçme, pes etme, dersi sevmeme, stres ve başarısızlık korkusu gibi birçok nedene yol açarken, çocuğa bunu “oyun” olarak aktarmak ve bu dersten zevk alabileceği ortamlar eşliğinde ona sunmak ise hem dersi sevdirir hem de çocuk anlayarak, başararak ve isteyerek devam eder. Zaten “oyun” çocuklar için bir öğrenme metodudur ki bırakın çocukları, ben bile bir görev üstlendiğimde ya da yeni bir şeyler öğrendiğimde bunu kendi içimde “oyuna” çevirdiğimde o işi yapmaktan zevk alıyorum. Bunun sebebi ise beynimizin hedonist olmasından kaynaklıdır. Beyni ikna etmenin ya da ona bir şeyler öğretmenin yolu da, (her alanda) ona haz verecek şekilde öğretmektir. O yüzden sürekli haz verene yönelmek de bizim için aslında en uygun davranış biçimidir. Sokrates’in öğrencisi Aristippos’un öğretisi hedonistin anlamı hazcılıktır ve felsefi bir görüştür.

Felsefe ve hedonizmden kısaca bahsettikten sonra İngilizce eğitimine geri dönebilirim 🙂 Hangi okul, hangi kurs, hangi eğitmen ve evime ne kadar uzaklıktalar, bütçeler uygun mu, sürekli ve kararlı bir şekilde çocuklara eğitimi verdirebilir miyim, eğitimi alacakları yerde çocuklar doğru öğrenebilecekler mi, fayda görecekler mi ve sevecekler mi diye uzun araştırmalardan sonra da Cambly’i keşfettim. Cambly aslında ana dili İngilizce olan eğitmenlerle 7/24 online görüşüp İngilizcenizi geliştirebileceğiniz bir uygulama. Bu uygulamaya ek olarak bir de Cambly Kids diye çocuklara özel bir online İngilizce eğitim uygulaması var. Çocuğunuzu dilediğiniz Amerikalı, İngiliz ya da Avusturalyalı yani kısacası ana dili İngilizce olan hoca ile sizin seceçeğiniz saatte ve yerde görüştürüp online olarak İngilizcesini geliştirmesini sağlıyorsunuz. Araştırdığım çocuklar için İngilizce öğrenme yollarından ise Cambly Kids bana ve tüm ailelere uygun olan bir metottu ve ben böyle bir eğitim sisteminden haberdar olduğum için de çok sevindim. Çünkü ders için bir yere gitmeye gerek kalmadan, saat ve tarih aralığını kendimiz seçerek, tamamen benim gözetimimde ve ana dili İngilizce olan eğitmenlerle çalışma ortamı sağlıyor Cambly Kids. Daha da detaylı bilgi vermem gerekirse, şu şekilde sıralayabilirim:

 • Cambly’nin hem “yetişkinler” hem de “çocuklar” için uygun bir sistemi var
 • Ana dili İngilizce olan eğitmenlerden “online İngilizce dersi” alınan bir çalışma şekli
 • Çocuklar için oluşturulmuş “özel müfredat” sayesinde direkt öğrenme odaklı
 • Renkli, eğlenceli, müzik ve oyunlar içeren, çocukların ilgisini canlı tutabilecek dersler ve eğitmenler
 • Çocuklarla çalışma tecrübesi olan özel eğitmenlerden eğitim alma fırsatı
 • Evin güvenliğinde, anne-baba gözetiminde öğrenme
 • Kurslara kıyasla çok daha uygun fiyatlar
 • Eğitmenleri ve ders günlerini-saatlerini seçebilme şansı
 • Dersleri kayıt altına alabilme seçeneği
 • Anne-babalar olarak eğitmenler ile haftada 1 kez görüşebilme imkanı
 • Cambly kids’e hızlıca bilgisayar üzerinden bağlanabilme
 • Cambly kids’te ilk 14 gün içinde memnun kalmama durumunda %100 para iadesi
 • Uygulamaya kayıt olduktan sonra 30 dakikalık deneme dersi satın alma opsiyonunun sunularak, kişilerin denemeye yönlendirilmesi

seçenekleri ile İngilizce öğrenme konusunda şükür ki hedefime ulaştım. Bir de öyle bir zamana denk geldi ki, Cambly Kids’in karne hediyesi %40 indirimi de olduğu için, bu indirimden de faydalanabildik. Aynı indirimden siz de faydalanabilin diye aşağıda kodu ve linki paylaşacağım. O link ve kodla siz de indirimden yararlanabilirsiniz.
Hepimizin yararına olsun.
Tüm sevgimle
Kod: ” camblysule”
Link: http://bit.ly./2wjjGpk

Yoruma kapalı.

MENÜ