Çocukla Tatil

Çocuklu ve 7 buçuk aylık hamile olunca, size uygun ve keyfini sürebileceğiniz bir tatil yeri bulmak, ciddi bir araştırma gerektiren bir mesai halini alabiliyor karar aşamasındayken.

Çocukla tatil için uygun yerler nerelerdir, fiyatlar nasıldır, rahat edebilir miyiz, yakınlarında süper market var mıdır, ulaşım kolaylığı ne durumdadır, plaj temiz midir, tatil yerini tercih eden insanlar nasıldır gibi bir sürü soruyu da çözüp, iyice bir analiz etmek gerekir. Çocuğumu anneme bırakıp da eşimle doyasıya tatil keyfi süreyim diye hiçbir zaman düşünemediğim için ve çocuğum yanımda yokken benim için tatilin de hiçbir anlamı olmayacağı için hele de, zaten planlarım içinde her zaman çocuklarım da olacaktır.

Bu yaz, doğumdan önce “hadi bana jest olsun” diye Antalya Kaş’ta bir tatil yapmaya karar verdik. Nazım Hikmet’e Mavi Liman şiirini yazdıran bu cennet Kaş’ı görmek istedik bu kez. Kaş güzel mekan eyvallah ama, acaba çocukla ve karnı burnunda ne kadar doğru seçim olacaktı; onu da tatilde anlayacaktık.

İlk iş olarak kalacağımız yeri ayarladık. Bu kez otelde kalmayı tercih etmedik. Bir daire kiralamaya karar verdik; çamaşır makinesi, kahvemizi pişirebileceğimiz bir ocağı, deniz manzarasında ama oteldeki gürültü ile değil de, sessizlikle maviyi gece ve gündüz seyredebileceğimiz balkonu olan bir daire… Gönlümüze göre de bulduk bir tane: Titi Apart. Tek aile olarak kalınabilecek bir daire olduğu gibi, toplamda 7 tane yatak ve odalarında da klima olduğu için birkaç aile ya da arkadaş grubuyla da gelip kalınabilir. Oldukça temiz bir daireydi üstelik. Temizlik hastalığım yakamı bırakmadığı için, plaj dönüşü kıyafet ve havlularımı da her gün yıkayabilmem adına içim de rahat etti üstelik. Ütüsü bile vardı. Bildiğin evdi yahu, ohhh’tu, mis’ti.

Sıra geldi çocukla tatil planlarında yemek yeme kısmına. Temiz olmalı, hijyenik olmalı, olmazsa olmazım olan bir de güleryüz olmalı. Tavsiye üzerine Yunan esintili Sardelaki‘yi tercih ettik yemekte de. Bu yaz, tatilde şansımız o kadar yaver gitti ki, Sardelaki’nin buram buram Yunan tarzına, yemeklerine, çalışanlarına rastlamak bizim için büyük şanstı. Güneş’i de öyle bir sevdiler ki, bir tane “babaanne” edindi kendine küçük hanım, bir tane de “anneanne”. Bir de “arkadaşım” dediği tatlı Merve’miz vardı. Şartlar böyle olunca bırakın sadece güleryüz beklentisini, biz bir aile gibi olduk orada resmen. Öyle bir güven oldu ki, Güneş “babaannesi” ve “arkadaşı” ile oynarken, eşimle ben de beach’te denizin keyfini bile sürdük başbaşa.

sardelaki çocukla tatil çocuklarla tatil cocuklar ve tatil

çocuklarla tatil çocukla tatil

hamile konsept çekimleri hamile kıyafetleri antalya kaş

azur beach antalya azur beach sardelaki sardelaki-yunan

Biz denizin tadını çıkardık ama Güneş de denizin tadını çıkarmalıydı. Sardelaki’nin iskelesinden denize daldığınızda ortalama 3 metre derinlik olduğu için, Güneş’e daha uygun bir yer seçmeliydik. Güneş için de yarım adadaki plajı tercih ettik. Gayet sakin, çocuklu insanların olduğu, denizi çok temiz olan bir plaj. Tek sıkıntısı, zeminin kum değil taş olmasıydı. Gratis mağazasındsn ve daha sonra Mothercare’de de rastladığımız plaj ayakkabılarıyla bu sorunu da çözdük. Sonunda Güneş de biz de rahat ettik.

cocukla tatil cocukla gezi

Kaş küçük bir yer olduğu için ve biz de zaten arabayla tatile çıktığımız için bebek arabasını yanımızda getirmedik. Ki tatil boyunca bebek arabasına da hiç gerek duymadık zaten.

Akşamları sokaklarında gezmek de keyifliydi Kaş’ın, Sardelaki’de vakit geçirmek de, Titi Apart’da konaklamak da. Bu sayede hamile çekimlerini bile gerçekleştirdik.

Eğer çocukla rahat bir tatil yapmayı hedefliyorsanız ve rotanızda Kaş da var ise şayet, Titi Apart’ı da Sardelaki’yi de gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim. Unutulmaz bir tatil yaşadım, bitmesini hiç istemediğim.

Tatili bolca hak eden annelerimiz için, umarım faydalı olabilmiştir bu yazı.
Güneş’in, denizin, yazın ve huzurun tadını doyasıya yaşayabilmemiz dileğimle,
Sevgiler bizden.

info@birannetavsiyesi.com

Yoruma kapalı.

MENÜ