Bebeğimin Gelişimini Destekleyen Oyuncaklar

Bebeğim için oyuncak seçimi yaparken, gelişimine de katkı sağlayan doğru ürünleri araştırıp ona en uygun ve faydalı ürünleri sunmaya özellikle gayret gösteriyorum. Çünkü çocuklar, bebekliklerinden itibaren oynayarak kendilerini geliştirirler, öğrenirler ve keşfederler. 

Hira artık 7 aylık bir bebek. Dolayısıyla renklerin, hareketli nesnelerin, ışıkların, müziklerin artık iyice farkında. Üstelik nesnelere de dokunarak, çevirerek, eline alıp inceleyerek de keşfetmeye çalışıyor. Artık bu döneme girdiği için de, onun için seçeceğim oyuncakların tüm bu özellikleri kapsaması, parmak kaslarının gelişimine katkıda bulunması ve merak duygusunu güçlendirmesi gereken ürünleri ona sunmalıyım. Ek olarak, bu dönemde anne kucağında sürekli kalmak istediği için, yine öyle bir oyuncak seçimi yapmalıyım ki, kendi kendine de vakit geçirebilmeli, yalnız oyun oynamaya da onu teşvik etmeli. Bu teşvikin anneye de fazladan bir artısı ise, bebek kaliteli bir vakit geçirirken rutin işlerine devam edebiliyor olması ki, birçok anne gibi aslında benim de zaman zaman ihtiyacım olan bir zaman dilimi olabiliyor bu 🙂

Bebeğime sunabileceğim faydalı oyuncakların başında dönenceler geliyordu bu zamana kadar. Şimdi ise, artık daha da büyüdüğü için ve yukarıda da bahsettiğim gibi; nesnelere dokunarak, ışıklarına bakarak, inceleyerek, müzikleri dinleyerek yani birçok fonksiyonu barındırmanın yanı sıra elle de ulaşabileceği bir oyuncak olması gerektiği için, dönencenin bir üst modeli tarzı oyuncak var mıdır diye araştırmaya başladım, sonunda aradığım oyuncağı da şükür ki buldum. 

Tiny Love’nin Çift Taraflı Işıklı ve Müzikli Beşik Oyuncağı hem bu fonksiyonları kapsıyor, hem de bebeğim desteksiz oturmaya başladığı dönemlerde de onunla hala oynayabilme imkanı da sağlıyor. Üstelik bu oyuncak beşik içerisinde olduğu için bebeğimin düşme gibi bir tehlike durumu olmadan, keşfetmeye ve gelişimine katkı sağlayarak, hatta sabah bana biraz daha uyuyabilme imkanı sağlayarak oynamasına imkan veren bir oyuncak. Oyuncağın her iki yüzü farklı temalı, her iki yüzü de bebeğe farklı oyuncak gibi sunulabiliyor. Ayrıca bir seçenek daha var ki, bebek yatar vaziyette iken dönence gibi yukarıdan izlemesini de sağlayabiliyor. Müziğinin sesi farklı 2 ses düzeneği ile ayarlanabiliyor. Kurulumu oldukça basit ve bebeğim bıkmadan, ilgisi dağılmadan bu oyuncakla oynayabiliyor. Bebeğimin desteksiz oturur vaziyette iken bile oynayabilmesi, oyuncağın bu şekilde beşiğe takılabilmesi de ayrı bir katkı elbette. Daha detaylı bilgi isterseniz Beşik Oyuncağı linkinden inceleyebilir, @pinkbluebabytoys ve @tinyloveturkiye instagram hesaplarından iletişime geçebilirsiniz. 

Oyun halısı ve dönencenin yanı sıra, bu beşik oyuncağının da bebeğim için faydalı olduğunu düşünüyorum. Üstelik bebeğim oyuncağı ile oynarken yarım kalan işlerimi de tamamlayabiliyorum. 

Huzurlu, keşfeden, öğrenen, oyunla büyüyen ve sevgi dolu çocuklar yetiştirebilmemiz dileğimle,
Sevgiler bizden.
instagram.com/sulealkis
info@birannetavsiyesi.com
https://www.facebook.com/BirAnneTavsiyesiCom/

Yoruma kapalı.

MENÜ