Ballı Yoğurt Maskesi

Kendimi bildim bileli doğal ürünleri tüketmeyi de kullanmayı mümkün olduğunca tercih ederim. Konu cilt bakımı olunca, artık cilt bakım maskelerimi de bir kenara bıraktığımı söyleyebilirim. Ciltte kullandığım iki çeşit maske var artık. Bunlardan biri ballı yoğurt maskesi. Yapımı da, uygulaması da oldukça kullanışlı. Cilde ışıltı verdiği gibi, yoğurt içindeki laktik asit ve anti bakteriyeller sayesinde kuruluk, gözenek tıkanıklıkları ve tahrişlerle de başaçıkabilirsiniz. Gün aşırı olarak uyguladığım bu maskede gerekli olan iki şey var sadece; bunlardan biri yoğurt, diğeri ise bal.

Yazının başında da bahsettiğim gibi, doğallıktan yana olduğum için, yoğurdun da balın da doğal olanını tercih ediyorum. Eğer doğal yoğurt bulamasam da, Danone’nin Activia sade yoğurdunu kullanıyorum. Maske için kullanacağınız bal da hakiki bal olmalı tabi.

Balli Yogurt Maskesi

Ulaşılabilirliği kolay olduğu için, yüz maskemin tarifini yaparken Activia sade yoğurt üzerinden anlatacağım ki ölçüleri daha net olsun; 1 kutu activia sade yoğurdun içine 3 tatlı kaşığı dolusu bal.

Uygulamasına gelince; İlk önce yüzümü temizleyip tonikle arındırdıktan sonra cildimi kurulayıp, ballı yoğurt karışımını yüzüme dairesel hareketlerle sürüyorum. Yaklaşık 20-25 dk. kadar beklettikten sonra yıkayıp tekrar kuruluyorum. İşte bu kadar basit ve etkili bir maske. Kalan ballı yoğurdu da dolapta saklayıp, bir sonraki gün için de kullanabiliyorum.

Tercih ettiğim yüz yıkama jeli ve tonik ise Yves Rocher’in ürünleri. Toniği, diğer tonikler gibi sıvı yerine jel kıvamında olduğu için cilde etkisi çok daha iyi. Ayrıca, toniğin tamamı diğer tonikler gibi sıvı olmadığı için pamukta kalmak yerine, böylelikle cilde daha iyi sürülebiliyor. Kullandığım tonik için bu linke, yüz yıkama jeli için de bu linke tıklayabilirsiniz.

Işıl ışıl ciltler,
Sevgiler,

info@birannetavsiyesi.com

Yoruma kapalı.

MENÜ