Bağırsak Parazitlerini Temizleme Çayı

10 günlük açlık orucu, karaciğer temizliği, açlık sonrası ilk 10 günlük süreç derken sırada bağırsak paraziti temizleme çayım var. Bu çayın açlık orucu ile alakası yok fakat senede 1 defa 15 gün boyunca uygulayacağım. (10 günlük açlık orucu ile ilgili detaylarına değindiğim videolarımı hazırlamaya başladım. Hatice Misge ablam, Aidin Salih’in kızı Umidacığım ve Bahadır Cevizci’nin onaynı aldıktan sonra paylaştığımda, YouTube Şule Alkış kanalımdan ulaşabilirsiniz. Açlık orucunda her açlık uygulayanın sözü ile hareket etmek yanlış ve ciddi risk oluşturabilir. Sağlık şakaya gelmez ve bilmeyerek dahi olsa hata olmamalı. O nedenle açlık orucunun birincil ve uzman isimlerinden onay alarak hareket etmem, hepimizin faydasına olması içindir. Aynı zamanda da bu önemli isimlerden direkt bilgiyi alıp aktarmak için).
🐛1 baş sarımsağı kabuklarını soymadan 100 ml’lik suda, su bitene kadar ağzı kapalı cezvede haşlıyorum.
🐛 2 karanfil eklediğim 1 bardak suyu kaynattıktan sonra, içerisine 1tatlı kaşığı yabani kekik atarak 7 dk. kadar demliyorum. Sonrasında 1 sap taze biberiyeyi de koyup, 5 dk. yine ağzı kapalı bekletiyorum.
🐛 Sarımsağı soyup ezerek, bu çay ile birlikte tüketiyorum.
🐛 30 dk. sonra 1 avuç kabak çekirdeği yiyip, Karaceviz ve Pelin otu çayı içiyorum.
🐛 Bu dönem boyunca şeker, süt, peynir, beyaz un kesinlikle yemiyorum.

🍀Açıklanamayan kabızlık, ishal, gaz, şişkinlik, IBS semptomları, uykuya dalmakta güçlük ya da gece sık uyanma, diş gıcırdatma, ağzının suyunu yastığa damlatma, ruh hali değişikliği, depresyon, bitkinlik, yorgunluk, yemeye doymama, yiyecek aranma, iyi beslenmeye rağmen demir eksikliği, hatta hamile kalamama, ciltte döküntü, tahriş, egzama, kurdeşen sebepleri parazit belirtisi olabilir.

🍀 Taze zencefil, taze zerdeçal, çiğ sarımsak, zeytin yaprağı ve biberin de, parazitleri yok eden yiyeceklerdir fakat sürekli tüketilmesi gerekir.

🐛Bağırsağın 2. beynimiz olduğunu ve bedenimizi milyonlarca faydalı ve zararlı bakteriyle paylaştığımızı muhtemelen bilmeyen yoktur. Hatta bu o kadar önemli ki; ruh halimizi, hobilerimizi, fobilerimizi, düşüncelerimizi, kararlarımızı, sevdiğimiz renkleri ve hatta yemek seçimimize bile karar veren yine aslında bağırsağımızdaki bakteriler olabilir, sen değil yani 🥰 Giulia Anders’ın Büyüleyici Bağırsak ve Serkan Karaismailoğlu’nun Beyinde Ararken Bağırsakta Buldum kitaplarını muhakkak okuyun derim. Bir de GAPS Bağırsak ve Psikoloji Sendromu kitabını

🌸Ayrıca her bitkiyi ve kullandığınız ilaç var ise onların da kombinasyonunu iyice araştırın ve mutlaka doktorunuza danışarak tüketin çünkü kişiye göre değişiklik gösterebilir. Örneğin kekik yağı 2 haftadan fazla kullanılmaz, karaciğere veya idrar yollarına zarar verebilir ve her şey herkes için iyi değildir❗️ Cevize alerjin varsa, siyah cevizden de kaçınmak gerekir gibi

DETAYLI BİLGİLER
🌼 Sadece kabak çekirdeği yemek ya da sadece sarımsak tüketmek vs yeterli değil. Bu tariflerin hepsi uygulanmalı çünkü: Kabak çekirdeği tenyaları maksimum 7 günde düşürtürken, protozoa denen bir diğer cins parazitin ise en iştahla yiyip çoğaldığı yiyecek kabak çekirdeği olabiliyor… Yani parazit temizlemeye niyetiniz varsa, toplu ve tam teçhizatlı bir saldırıya hazır olmanız lazım. 3 ay ile 6 ay arasında kişiye ve duruma göre değişecek bir çalışmaya hazır olmanız lazım.
🌼 Bazı parazit cinsleri öyle güçlü ki, sizin bağırsaklarınızı kendi evi zannediyor (Ki bunu yukarıda bahsettiğim kitaplarda çok daha iyi anlayacaksınız ve bu kitapları okurken çok eğlenip, çok da şey öğreneceksiniz) ve oradan kopmamak için tırnaklarını geçirip asılı durabiliyor. Siz onu öldürseniz de, yumurtalarını bırakıp gidiyor…
🌼 Her hastalığın fiziksel olduğu kadar bilinçaltı nedeni de vardır. Parazitlerin bilinçaltı karşılığı kendini başkalarına kullandırma, sömürülme, hayır diyememe, kendi kul hakkına girme, başkasını razı etmeye çalışmadır. O nedenle hiçbir hastalığı yalnızca takviye alarak geçiremeyiz, bilinçaltı nedenini de bilmeliyiz. Hastalık bize niye gelmiş olabilir? İşte bu noktada da açlık orucunun felsefesi düşünülebilir… Dediğim gibi, YouTube kanalımda detaylarıyla anlatıyor olacağım.
🌼 Detoks veya bu tip temizlik dönemlerinde vücudumuzun grip tarzı semptomları vermesi, baş dönmesi, mide bulantısı, baş ağrısı, ishal ve bazen kusma görülmesi beklenir, normaldir.
🌼 Bu çaylar çocuklara da uygulanır fakat miktarları değişecektir. Çocuğun yaşı, temizliği yapma nedeni (sadece sağlık için olduğu kadar gerçekten bağırsak temizliği için de olabilir), boyu, kilosu gibi durumlara göre, yine fitoterapi uzmanı doktorunuzun tavsiyesi ile miktarları belirleyebilirsiniz fakat sarımsak, kekik çayı ve kabak çekirdeğini güvenle yedirebilirsiniz.
🌼 Kötü bakterilerin en sevdiği yiyeceklerin başında elbette abur cubur da gelir ki bu dönemde (yukarıda da yazdığım gibi) kesinlikle şeker, süt, peynir, beyaz un bile yenilmemeli ki bir de abur cuburları düşünün ve haklı eleştirimi lütfen düşünün: Normal günlerde bile abur cubur vermememiz gerekirken; çocukların ellerinde hep paketli gıda, kimyasallı ürünler. O çocuğun bağırsağı zaten ne kadar sağlıklı olabilir? Bağırsağı sağlıklı olmayan bir insanın beden ve ruh sağlığı ne denli düzgün olabilir? O çocuğun tüm iç organlarını, kanını, karaciğerini, zekasını, içsel ve ruhsal dengesini bir düşünün… Herkes yediriyor, biz yedik de ne oldu zihniyeti yalnızca günü kurtarır! Önündeki yıllarda taşıdığı büyük riskleri lütfen araştırın…
🌼 Karacevizi Türkiye’de bulmak zor ve pelinotu çayının tadı da pek hoş değil. Bu iki ürünün in de özü bana yurt dışından geldiği için rahat tükettim fakat karaceviz bulunamazsa 3-4 tane taze ve kabuklu cevizi kırarak tüketebilirsiniz ve pelinotu çayını da az miktarda demleyebilirsiniz.
🌼 Sabah erken, ilk iş bu çayı tüketmek olmalı. Ben sabah ezanıyla kalktığım için, sabah ilk önce bu çayları tüketiyorum.
🌼 Pişirilmiş elmada bulunan pektin, çiğ elmaya göre daha da aktifleşir ve bağırsak mukozalarının onarılmasına ve korunmasına yardımcı olur. Reflüye de iyi gelir. O nedenle şekersiz elmayı da aç karna pişmiş olarak tüketebilirsiniz. Dilimlediğiniz elmaları borcama dizin. Sakın çok yüksek ısıda pişirmeyin. 120-130 derece ısı yeterli. 20 dakika kadar pişirin 🍎
🌼 Hamile ve emziren anneler için uygun olur mu; emin değilim. Muhakkak fitoterapi uzmanı doktorunuza danışın fakat şahsi görüşüm, gebelik ya da emzirme dönemi sonrası uygulamaktan yana.
🌼 Candidaya bilhasa pelinotu çayı iyi geliyor deniliyor. Sizde candida olup olmadığını anlamak için sabah uyanır uyanmaz, tükürüğünüzü bir bardak suyun içine boşaltın. Eğer tükürüğünüz ip şeklinde ise candida var demek imiş.
🌼 15 gün bu çaylara devam edip, 15 gün ara vermek benim tercihim. Pazartesi Perşembe sünnet oruçlarını da kesinlikle tavsiye ederim ve haftanın en azından bir gününü sebze suyuyla geçirmeyi.

Şifa olsun 🐝

Yoruma kapalı.

MENÜ