Aşk Olsun!

Sen, olayın seninle ilgisi olduğunu mu sanıyorsun Sevgili?
Benim seninle işim yok,
Ben, sendeki duygumu seviyorum.
Duygum için her şeyi yakarım da, kibrinin karşısında bileği bükülmez yüreğimin! Var git, kendini ulaşılmaz say. Ne cümlemi idrak edebilirsin, ne de hissimi. Bana ulaşmak istiyorsan, şehvetten daha fazlasını duymana ihtiyacın var. İhtiyacın olanları bulman için de yüreğini soymana. Zira etinden önce onu aç bana. Kadından ten istiyorsan, aşkla bürümek için değ.

Hangi duygunu yiyorsun; elinde kocaman bir çikolata var iken düşündün mü hiç? Neyin eksikliğini çekiyorsun da, çektiğin duygunun açlığını doldurmaya çalışıyorsun? Hırs mı, öfke mi, kin mi, nefret mi, suçluluk mu, değersizlik mi, savunma mı; hangisi? Sen, holistik bir gerçeksin. Ruhun, bedenin, zihnin bir bütün. Birinin eksikliği diğerini sarsarken, birinin dengesi diğerine şifadır. O halde hastalığının da bir duygu nedeni vardır belki, bir duygunun da iştahını kabartan şerbeti. Bilincinin altındaki o duygular omuriliğinde düğüm olur da, dönüp duran 7 katmanlı tekerleklerine mucur olur. Renklere bulamak için kendini, rengin ışığına bulan. O renkler ki bir olup beyaza döndüğünde, yalnızca gölgendir geride siyah olan. O da, ışık var ki gölgem de var diyebilmenin imzasıdır. Beyazının ispatıdır.

Bastırma duygularını. Bastırırsan eninde sonunda ruhunda afet yaşarsın da yıkıma uğrar benliğin. Sonrasında yargıya dönüştürürsün; yargını kınadığına, kınadığını da yaşadığına. Duygunu, dönüştüreceğin duyguya dikkat et. Dizginleyeyim derken yanma, özgürce yaşayayım derken de kaybolma.

Ne zordur bazen kendine hükmetmek. Kalbin aklına şahlanır da “çekil aradan” diye, bu kez savaş içinde başlar. Hükmedemeyen yalnızca sensen; bunun adı cesaret değil, aptallık olur. Filmin sonunda da pişmanlık. Bu, iki kişilik bir danstır: ahengi, yaşadıkça yakalarken, tamamlamak için eşinin de ritme uyması gereken.

Aşk olsun! Aşk olsun da, yüreğime aş olsun. Aşımı sunan ellerinde bir tutam tuz yoksa, varlığın bana haram olsun.

Sen, kendine saygı duymazsan Kadın, karşında kimse ceketini iliklemez. Beklentilerin beklentilerini karşılamıyorsa, çekil o yoldan. O yol ki asfaltı erir de içine gömer seni. Yaşarken mezara girmeye benzer. Armağanının kıymetini bil.

2019’un Merkür retrosu biterken birçok bitişler oldu: iş değiştirmekten tutun da biten evlilikler, biten aşklar gibi. Kimin kim olduğunu, kimin niyetinin ne olduğunu anladığımız, hayatımızda yarım kalan süreçlerin tamamlanması ya da sona ermesi için yaşanılanlar, bir arınma dönemi. Bu dönemde de en çok acıtandı belki ilişkin. o yüzden yazmak istedim.

Psikolojik anlamda gelişmiş insanlar, kendi özerk yasa ve kurallarıyla kendilerini yönetirler. Aslında dış gerçekliğe uyum göstermez, dış gerçeklik tarafından şekillendirilemezler. Dış gerçeklikle başa çıkmak üzere donatılmamışlardır. / Abraham Maslow

Eğer bile bile gücünüz yettiğinden daha azını olmayı planlıyorsanız; sizi uyarırım, hayatınızın geri kalan kısmında mutsuz olacaksınız. Kendi yeteneklerinizden ve olanaklarınızdan kaçıyor olacaksınız. / Abraham Maslow

Kendini bilmek sorun çıkmayacağı anlamına gelmez. Geçici ya da gerçek dışı sorunlardan gerçek sorunlara eğilmek anlamına gelir. / Abraham Maslow

Sevgimle, kucaklıyorum.
Şule Alkış

Yoruma kapalı.

MENÜ