Anne Bebek Oyun Grubu Etkinliği

Geçen hafta 5 anne bir araya gelerek bir karar verdik; evde Anne Bebek Oyun Grubu Etkinliği yaratmak. Diğer adıyla; Oyun Okulu‘nu evlerimizde ve daha samimi bir ortamda sürdürmek. Bu etkinliğin amacı; bebekleri farklı ortamlarda, farklı oyuncaklarla ve kendilerine yakın aylarda olan arkadaşlarıyla bir araya getirmek. Böylelikle miniklerimizin sosyalleşmeleri artacak ve değişik oyuncaklarla da yeni şeyler keşfedecek, yeni şeyler öğrenecekler. Dolayısıyla da bir yandan sosyalleşmelerine, bir yandan da eğitimlerine bir parça daha katkıda bulunmuş olacağız. Bilhassa da havaların soğuk, mevsimin kış olduğu bu aylarda inanın çocuklar için bundan daha faydalı bir etkinlik yapamazdınız.

Aramızda çalışan annelerimiz de olduğu için, Cumartesi günleri belli bir saat aralığında, iki haftada bir, bir annemizin evinde toplanılacak. Anneyi motive etmek için ve çay servisi gibi durumlar çocuklar için riskli bir ortam oluşturduğu için pasta börek ikramları da olmayacak 🙂 Etkinlik sadece amacına hizmet edecek, yani miniklerimize 🙂 Ayrıca, cumartesi günleri özellikle de çalışan annelerin başka planları olabileceği için, o günü daha verimli kullanabilmesi adına belli saatlerde ve belli bir süre aralığında etkinliklerimizi gerçekleştireceğiz. Zaman ya da ulaşım problemi olursa haftada bir yerine iki haftada bir olarak da etkinliği sürdürebileceğiz. Çocuklar hem anneleri hem de birbirleri ile eğlenip keşfederken, anneler de bildiklerini birbiriyle paylaşacaklar. Aslında bu etkinlik anneler için de gayet faydalı olacak. Zamanla da bize katılan annelerimizin sayısı da artacak -ki şimdiden bir annemiz daha bize katıldı zaten 🙂

Oyun okulları çocuklar için kesinlikle faydalı. Keza kısa sürede ben de Güneş’i bir oyun okuluna göndermek istiyorum. Fakat Güneş oyun okuluna gitse de gitmese de arkadaşlarımız arasındaki bu etkinliği daima sürdüreceğiz. Çünkü evde yaptığımız bu etkinlik hem doğal hem de daha samimi bir ortam.

Benim fikrimce, siz de kendi aranızda, ayları birbirine yakın olan miniklerinizi bir araya getirebilir, onlara değişik ve sosyal ortamlar sunabilirsiniz. Hem onların hem de sizin keyif alacağınız çok güzel 1-2 saate sahip olacaksınız. Hem faydalı hem de eğlenceli bir günü modern bir “gün” eşliğinde sürdürebilirsiniz.

 

 

 

 

Keyifli günler minikler,
Keyifli günler anneler 🙂
instagram.com/sulealkis
info@birannetavsiyesi.com

Yoruma kapalı.

MENÜ