Adım Adım Büyüyorum

Çocukların 0-6 yaş dönemindeki gelişim süreçleri, tüm hayatını etkileyecek kadar önemlidir ve anne babalar için de aynı derecede sorumluluk gerektiren bir evredir. Çocuğun zihinsel, dil, motor, duygusal /sosyal gelişiminin temelleri bu yaş döneminde atılır. Kişiliğinin oluşmaya başlamasının yanısıra yetenekleri, kendini ifade gücü, hayal gücü, beyin gelişimi gibi çok önemli kriterlerin bu yaş aralıklarında temelleri atılır. Çocuğun gelişimi için tabiki O’na yapacağınız en büyük yardım sevgi ile başlar ki bunu hepimiz biliyoruz 🙂 Sonrasında da güçlü bir iletişim kurmayı başarmak, onların gelişimi açısından hiç şüphesizki çok önemli ikinci faktör. Emin olunki bunları tam olarak verebildiğimizde çocuğun ileriki yaşlarda hata ya da sizden gizli işler yapma olasılığı da sıfıra yakın olacaktır.

Bu noktaya kadar sanıyorumki hemfikiriz. Peki bundan sonrası için kimlerden yardım alınabilir, hangi uzmanlarla görüşüp bebeğimin her anlamda gelişimi açısından faydalı olabilirim diye düşünürken karşıma çıkan Adım Adım’la tanıştırmak istiyorum sizi.

Adım Adım, bebeğinizin 9-48 ay arasındaki tüm zihinsel, dil, motor, duygusal/sosyal gelişimini destekleyen, çocuğunuzun hangi ayda ise o aya uygun (mesela Güneş 15 aylık) kitap, yemek tarifleri, oyuncaklar, aylık gelişim tablosu vb. birçok ürünle her ay kapınıza kadar getirilen aktivitelerle gelişimini destekleyen bir program. Uzman pedagog ve psikologlarca hazırlanan bu aylık seriler, hem güçlü iletişim, hem çocuğunuzla birlikte yapacağınız aktivite, hem onunla geçireceğiniz kaliteli zaman, hem de tüm gelişimleri için ayrı ayrı düşünülmüş muazzam bir çalışma.

Tüm bunları bir arada bulmanın keyfini sadece Güneş değil, tüm çocuklar tatsın istiyorum ve anneleri babaları Adım Adım’a davet ediyorum. 🙂

Çocuklarımızın zekasını geliştirmek aslında bir parça da bizim elimizde ki bana sorarsanız bu parça büyük bir parça… Onları anlamanın, yardımcı olmanın, yetenek ve becerilerine destek olmanın, onları keşfetmenin, birlikte kaliteli zaman geçirmenin, motor ve dil gelişimlerine destek olmanın, iletişim kurmanın ve onları koşulsuzca sevmenin sadece kendimize ve çocuğumuza değil, aslında bütün dünyaya yapacağımız bir iyilik olarak görüyorum. Bu zihniyeti aşılamaya kendimizden ve çocuğumuzdan başlayalım ki büyüyelim.

Huzuru, mutluluğu, başarısı, seveni ve sevileni bol olan hayatlar diliyorum ben miniklerimize 🙂
Keyifle kalınız
instagram.com/sulealkis
info@birannetavsiyesi.com

Yoruma kapalı.

MENÜ